You are currently viewing תחזקו את המדחס שלכם

תחזקו את המדחס שלכם

מערכות דחיסת אוויר מתוחזקות בצורה גרועה עלולות לגרום לבזבוז אנרגיה וכסף, לכן חשוב מאוד לבדוק כל הזמן את המערכות שלכם ולוודא שאין נזילות, בלאי מוקדם והצטברות של מזהמים.

תקנו דליפות

אוויר מבוזבז הוא הגורם המוביל לאובדן אנרגיה במערכות דחיסת אוויר, בזבוז של בין 20 ל-30 אחוזים מהתפוקה של המדחס. אפילו דליפות קטנות עשויות להיות יקרות מאוד, והן יכולות להצטבר לכמויות גדולות של אוויר לאורך זמן אם לא מתקנים אותן. זכרו, אובדן האוויר הוא פרופורציונלי לגודל הנזילה ולכמות לחץ האספקה ​​במערכת.

 

דליפות לא רק מבזבזות אנרגיה, אלא גם גורמות לירידות בלחץ המערכת שהופכות את כלי האוויר הדחוס לפחות יעילים. חוסר הלחץ הזה אומר שהציוד יעבוד זמן רב יותר כדי להשיג את אותן תוצאות. זמן עבודה מוגבר פירושו גם תחזוקה נוספת ואפילו זמן השבתה.

 

איתור ותיקון נזילות יכולים להפחית את אובדן האנרגיה לפחות מ-10% מתפוקת מדחס האוויר. ניתן למצוא נזילות בכל מקום במערכת האוויר הדחוס, אך רוב הדליפות מתרחשות בווסתי לחץ, מלכודות עיבוי פתוחות ושסתומי סגירה, ניתוקים, חיבורי צינורות, חומרי איטום הברגה, זיווגים, צינורות, צינורות ואביזרים.

 

כדי להעריך את הדליפה במערכת האוויר הדחוס שלכם, בצעו מדידות שיקבעו את הזמן שלוקח למדחס להיטען ולפרוק. דליפות אוויר יגרמו למחזור המדחס להידלק ולהיכבות בגלל נפילות לחץ הנגרמות על ידי דליפות. חשבו את אחוז הדליפה הכוללת באמצעות המשוואה הבאה: דליפה (%) = [(זמן הטעינה בדקות x 100) / (זמן הטעינה בדקות + זמן הפריקה בדקות)]. במערכת מתוחזקת היטב, האחוז צריך להיות נמוך מ-10. מערכת שמתוחזקת בצורה גרועה תחשוף דליפה גדולה של 20% או יותר.

 

 1. איתור דליפות: גלאי דליפות אקוסטי קולי מציע את הסיכוי הטוב ביותר לאתר נזילות על ידי זיהוי קולות השריקה. גלאים אולטראסוניים מציעים מהירות, דיוק, קלות שימוש, יכולת להריץ בדיקות בזמן שהציוד פועל ועוד. אם אין לכם גלאי דליפות קולי, אתם יכולים למרוח מי סבון עם מברשות צבע על נקודות בעייתיות.

 

 1. תיקון נזילה: ברגע שאתם מאתרים נזילה, תיקון שלה עשוי להיות פשוט עניין של הידוק חיבורים. עם זאת, יש מקרים שבהם תצטרכו גם להחליף צימודים, חלקי צינורות, צינורות, חיבורים, מלכודות, אביזרים וניקוז. הקפידו להתאים להם את חומר האיטום הנכון. עד שתצליחו לתקן נזילה, תוכלו לצמצם נזילות על ידי הורדת הלחץ במערכת האוויר הדחוס. ייצבו את לחץ ראש המערכת בטווח הנמוך ביותר כדי למזער את קצב הדליפה.

 

 1. מניעה. תוכנית נכונה למניעת נזילות יכולה לסייע בזיהוי וטיפול בדליפות עתידיות ולשמור על מערכת דחיסת אוויר יעילה, יציבה וחסכונית. תוכנית למניעת דליפות יכולה להיות מועילה על ידי ביצוע הפעולות הבאות:

 

  • קבעו את העלות של דליפות אוויר. זה ישמש קו בסיס לקביעת יעילות התיקונים.
  • גלו דליפות. למרות שגלאי דליפות אקוסטי קולי הוא היעיל ביותר, מד ידני יכול גם לסייע בגילוי נזילות.
  • תעדו את הדליפות. רשמו את הגודל, המיקום, הסוג והעלות המשוערת של כל דליפה כדי שתוכלו לעקוב אחר המיקום והאופן שבו מתרחשות דליפות.
  • תעדפו דליפות גדולות יותר.
 • התאימו את הפקדים כדי למקסם את השימוש באנרגיה.
 • תיקוני מסמכים. תיעוד כזה יכול להצביע על הציוד שעלול לגרום לבעיות חוזרות.
 • סקירות תקופתיות. בדיקות תקופתיות יעזרו לשמור על יעילות המערכת שלכם.

החליפו מסננים

מסננים משמשים כדי להבטיח שאוויר נקי יגיע למשתמשי הקצה. אבק, לכלוך ושומן עלולים להצטבר בהם ולסתום אותם, ובכך לגרום לירידה בלחץ האוויר במערכת. אם המסננים אינם נקיים, ירידת לחץ עשויה לדרוש יותר אנרגיה כדי לשמור על אותו לחץ. כמו כן, הקפידו להשתמש בפילטרים בלחץ נמוך, במסננים בעלי אורך חיים גבוה וגם בגודל מסננים אלו על סמך קצב הזרימה המקסימלי.

תחזוקה

ודאו שקיימים נהלים לתחזוקת מערכת האוויר הדחוס שלכם ושהעובדים הוכשרו כראוי לעבוד לפי נהלים אלה. תחזוקה טובה אמורה לשמור על עבודה יעילה של המערכת במשך שנים רבות.

 

למרבה המזל, קיימות גישות רבות לשיפור היעילות של מערכת האוויר הדחוס שלכם. עם תחזוקה נכונה, אין סיבה שהמערכת לא תוכל לספק חיסכון בעלויות יחד עם ביצועים גבוהים.

 

למידע נוסף על מערכות אוויר דחוס ואיך אתם יכולים לתחזק נכון את המערכת שלכם, צרו איתנו קשר עוד היום!