You are currently viewing המדריך שלכם לשמירה על בריאות שלפוחית השתן ​​במהלך החגים

המדריך שלכם לשמירה על בריאות שלפוחית השתן ​​במהלך החגים

זו תקופת החגים, ועבור רבים זה אומר הנאה מכל סוגי האוכל והמשקאות הטעימים. שמירה על הרגלי אכילה בריאים היא תמיד בראש עבורי ועבור משפחתי, אך בחופשות, לפעמים קל לאכזב את עצמנו. אני גונבת עוגיה נוספת מהמנה המיועדת לכיתה של הבן שלי, כוסית היין הנוספת הזו בארוחת החג – הכל יכול להסתכם בהרבה מאוד קלוריות. ואם יש לכם סימפטומים של שלפוחית ​שתן רגיזה, כמוני, התוספות הקטנות הללו יכולות להחמיר אותם ובסופו של דבר לפגוע בכם בעונת החגים.

 

בפגישה האחרונה ביקשתי מהרופאה שלי כמה טיפים כיצד לנהל בצורה הטובה ביותר את הדיאטה שלי במהלך החגים כדי להבטיח שלא ארוץ לשירותים כל חמש דקות. היא אמרה לי שהכלל הכי טוב הוא לנסות לעמוד בתוכנית האכילה הרגילה שלי ככל האפשר. "אחרי הכל", אמרה, "כנראה שכבר יש לך מושג טוב איזה סוגי מזון מגרים את שלפוחית ​​השתן ומגבירים את הסימפטומים שלך." אז, שמרו על התזונה ונסו להישאר בשגרה שלכם. עם זאת, לדבריה, אם עליכם להתפנק (בכל זאת, חגים), עשו זאת במתינות. ונסו להימנע ככל האפשר מהמאכלים הבאים, מכיוון שהם ידועים כמגרים את שלפוחית ​​השתן.

אלכוהול

כוס יין או שמפניה אולי נראים כמו רעיון טוב, אבל אלכוהול הוא חומר משתן, כלומר הוא יוצר שתן נוסף בשלפוחית ​​השתן. זה יכול לגרום לעלייה בסיכוי לבריחת שתן, וגם עלול לגרום לתסמינים של שלפוחית ​שתן רגיזה. אם אתם באמת מרגישים שאתם זקוקים למשקה, נסו להכין שפריצר על ידי ערבוב מים מוגזים. כך תפחיתו את השפעות האלכוהול.

קפה ותה

כמו אלכוהול, קפה ותה משמשים כמשתנים, וגורמים לטיולים תכופים יותר לשירותים. בנוסף, הם מכילים קפאין, שעלול לגרות את שלפוחית ​​השתן וליצור דחפים חזקים יותר. הגבילו את צריכת הקפה והתה עד כמה שאפשר.

משקאות ממוגזים

במשקאות אלה יש בדרך כלל קפאין, לפעמים בהגזמה, ויש להימנע מהם. בנוסף, רבים מהם מכילים ממתיקים מלאכותיים המגרים את שלפוחית ​​השתן.

שוקולד

למרבה הצער, שוקולד מכיל קפאין, שעלול לגרום לגירוי בשלפוחית ​​השתן. (הייתי צריכה להתאפק כדי לא לצעוק על הרופאה שלי על זה).

סוכר

למרות שקשה להימנע מפינוקים ממותקים בסביבות החגים, עליכם לעשות כמיטב יכולתכם להגביל דברים כמו עוגות, עוגיות וממתקים. הרופאה שלי הסבירה כי סוכר – אפילו בצורות לא בולטות כמו דבש – יכול לגרות את שלפוחית ​​השתן. אם עליכם להתפנק, נסו לעשות זאת במתינות ולהימנע ממאכלים המכילים ממתיקים מלאכותיים. זה יכול להיות משגע סביב החגים, כאשר יש פינוקים טעימים בשפע, אבל תסתכלו על זה ככה – פשוט נתתי לכם אליבי כדי להימנע מעוגת הפירות של הדודה השנה. בבקשה.

אוכל חריף

דברים כמו קארי או מאכלים אתניים חריפים רבים יכולים לגרות את שלפוחית ​​השתן ולהגביר את הסימפטומים של שלפוחית שתן רגיזה ובריחת שתן. השתדלו כמיטב יכולתכם להימנע ממאכלים חריפים. שלפוחית ​​השתן שלכם תודה לכם.

מזון חומצי

חומצה מוגברת בדברים כמו פירות הדר, עגבניות וחמוציות עלולה לשבש את השליטה בשלפוחית ​​השתן.

מזון מעובד

מזונות מעובדים רבים מכילים חומרי טעם מלאכותיים וחומרים משמרים העלולים לגרות את שלפוחית ​​השתן ולהחמיר את תסמיני בריחת השתן. אז נסו כמיטב יכולתכם להימנע ממזונות ארוזים והקפידו על מזונות טבעיים ככל האפשר (זה יעזור גם למשקל שלכם).

 

הייתי די טוב עד כה העונה. לא רק שהטיפים לעיל עוזרים לשמור על בריאות שלפוחית ​​השתן שלי ולהימנע מתאונות, אלא גם עוזרים לי לשמור על המשקל שלי – דבר שלדעתי כולנו נאבקים איתו במהלך החגים. הרופאה שלי אמרה שגם זה חשוב, מכיוון שעלייה במשקל יכולה לתרום לירידה בשליטה על שלפוחית ​​השתן.

 

ככל הנראה הטיפ הטוב ביותר שהרופאה שלי שיתפה איתי הוא לנהל יומן אוכל כדי לעקוב אחרי מה שאני אוכלת ולקבוע כיצד זה משפיע עליי. אני כבר כמה שבועות בזה וזה ממש עזר לי לזהות את "האזורים הבעייתיים" שלי. לא רק זה, זה גם שומר עליי כנה – לא עוד לחטוף M&M מכלי הממתקים כשאני חולפת על פניו. ולמרות שלעתים קשה לעמוד בפיתוי, הידיעה שזה עוזר לי להישאר יבשה מספיקה לי. וכשכל האחרים ינסו לחסל את הקילוגרמים העודפים שצברו במהלך החגים בינואר, אני כבר אהיה צעד אחד לפניהם המשחק.

כמובן שתמיד ניתן להשתמש בתחתונים סופגים.