סרטן הערמונית ובריחת שתן

סרטן הערמונית ובריחת שתן

האם אתה רואה יותר ויותר גברים עם שיער פנים מפחיד בחודש נובמבר? נובמבר הוא החודש של מובמבר, תנועה שמעודדת גברים לגדל שפם כדי להעלות את המודעות לבעיות בריאות הגברים. זה נקרא גם No Shave נובמבר. מובמבר הוא ארגון צדקה שמטרתו לשנות את פני בריאות הגברים. כספים ומודעות מגויסים בכל נובמבר על ידי גברים בכל רחבי העולם.

 

מובמבר מגייס כסף לבריאות גברים: בעיקר סרטן הערמונית ואשכים. סרטן הערמונית הוא גידול בבלוטת הערמונית, האיבר בגודל אגוזי מלך הממוקם מול פי הטבעת ומתחת לשלפוחית ​​השתן. תפקידה של בלוטת הערמונית הוא לייצר חלק מנוזל הזרע, התמיסה הנושאת זרע. סרטן הערמונית הוא הסרטן השכיח ביותר שנמצא אצל גברים בארצות הברית למעט סרטן העור. זהו השני בסרטן הריאות כגורם השכיח ביותר למקרי מוות מסרטן.

 

סרטן הערמונית מסכן חיים אך כאשר הוא נתפס מוקדם, ניתן לטפל בו ויש שיעור הישרדות גדול בהרבה. הטיפולים העיקריים הם כריתת ערמונית רדיקלית, המסירה את בלוטת הערמונית או טיפול בהקרנות. שני טיפולים אלה עלולים לגרום לפגיעה בסוגר השתן. מאוחר יותר, בריחת שתן יכולה להתרחש.

 

לאחר טיפול בסרטן הערמונית, מקובל מאוד שגברים חווים בריחת שתן זמנית או קבועה. הסרת הערמונית משבשת את האופן בו שלפוחית ​​השתן מחזיקה שתן, וכתוצאה מכך נזילה. קרינה יכולה להקטין את יכולת השלפוחית ​​הגורמת לעוויתות, כלומר נזילה. ניתוח יכול גם לפגוע בעצבים השולטים בתפקוד שלפוחית ​​השתן.

 

למרבה הצער, זהו גורם לבריחת שתן אצל גברים רבים. בדרך כלל מטפלים בו בטיפולים שמרניים כמו תרגילי רצפת אגן או תרופות. אם אלה אינם יעילים, ישנן אפשרויות כירורגיות שיכולות לסייע בביטול בריחת שתן אצל גברים.

אפשר גם ללבוש תחתונים לספיגה.

 

אם אתם סובלים מבריחת שתן עקב טיפול בסרטן הערמונית, יש עזרה. מכון בריחת השתן מספק תוכניות טיפול פרטניות עם מגוון אפשרויות המבוססות על המקרה האישי שלך. צרו איתנו קשר למידע נוסף.

סגירת תפריט